Gudsmoderns insomnade. Delvis förgylld. Glorian stämplad 84 och otydlig mästarstämpel. Ochlad stämplad med kontrollör Leonid Kaminsky och otydlig datering. 31 x 26 cm. Silvervikt 223 g.
Skador. Bristningar. Otydligt årtal på kontrollstämpel. Slitage.