CARL MALMSTEN, stolar, 6 stycken, varav 2 med karm, "Herrgården", 1900-talets andra hälft.
Målade. Fast stoppad sits klädd med textil. Sitthöjd 44. Bredd 47-54. Djup cirka 50. Höjd 82 cm.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.