Rödmelerad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blom- och arabeskrankor. Bred huvudbård med stora blom-, palmett- och arabeskrankor.
Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10