SVEN WEJSFELT, bordslampor, ett par, parian, Gustavsberg studio, 1991-5.
Blomsterdekor i relief. en signerad -91 SWen Gustavsberg Sweden, en signerad -95, båda med sudiohanden. Höjd inklusive skärm 50 cm. Tygskärmar medföljer.
Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage. Märken.