HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, Åhus, 1900-talets mitt.
Stomme av lackerad metall och mässing. Rund fot. Märkt med plakett. Höjd ca 127 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Repor. Märken.