LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND soffa, LC2, Cassina, Italien.
Stomme av kromad metall. Lösa plymåer i rygg oh sits. Klädsel av skinn. Märkt samt numrerad. Längd ca 185, sitthöjd ca 45 cm.
Slitage. Repor. Märken.
Se även fåtöljer på auktionsnummer 1063950