Stål, Mekaniskt urverk (manuell),Plexiglas, Läderband (ej original), ca; 1960-tal.
Serienr. 1572863 Cal. 401 Refnr. 1575273/1214
Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras och en genomgång rekommenderas.
Åldersrelaterat slitage.