Design
1065457

ÅKE AXELSSON, 4 karmstolar, "Riksdagen", Gärsnäs, 1900-talets andra hälft.

Sitar klädda med tyg och skinn. Lackerade ben. Sitshöjd 46 cm.

Slitage med repor och fläckar. Nosag med mindre lagningar. Mindre spricka på ben. Tryckmärken.

Utropspris
4 000 SEK