Fanerat med mahogny. Två hurstar med tre lådor vardera. Läderklädd skiva. Tre lådor i sargen. Bredd 120. Djup 60. Höjd 74 cm.
Repor. Märken. Fläckar. Fanerskador. Nyckel saknas.