Tolv mattallrikar, diameter 25 cm.
Tolv förrättstallrikar, diameter 22 cm.
Tolv djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
Tolv assietter, diameter 17 cm.
Två stora serveringsskålar, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Fyra mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.
En extra assiett med spricka medföljer.
Bruksslitage med repor. En assiett med skada. En liten skål med nagg. En liten skål med tillverkningsdefekt.
Möjligen specialbeställning av Royal Copenhagen.