KARL ANDERSON, KAFFESERVIS, 3 delar, Silver, Stockholm, 1940-41
Kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål med lock. Invändigt förgyllda. Kaffekanna med handtag av svärtat trä. Höjd 7-16 cm. Totalvikt, inkl kaffekanna, 895 gram
Gravyr. Smärre slitage. Anlupen. Mindre repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.