SERVIS, 33 delar, "Snow White", Johnson Bros, England, 1900-talets mitt.

Tryckt dekor. Bestående av:
2+1 ovala uppläggningsfat, längd 30,5-36 cm
2 såssnipor, längd 21 cm
6 djupa mattallrikar, diameter 22 cm
6 flata mattallrikar, diameter 25 cm
6 förrättstallrikar, diameter 20 cm
6 assietter, diameter 18 cm
1 djup serveringsskål, diameter 21 cm
1 karott med lock, höjd 14 cm
2 skålar på fat med lock, höjd 9 cm

Smärre nagg. Smärre slitage. Visst dekorbortfall (på sina ställen har bortnött dekor fyllts i).

600
53
55
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
15 aug 2018 11:30
600 SEK
10 aug 2018 13:39
350 SEK