LOUIS VUITTON, VINTAGE RESEGARDEROB, 1970-TAL.
I monogramkanvas med detaljer i läder. Fodret i brunt tyg. Med två avtagbara fack samt 10 hängare av metall. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS FRANCE, MANUFACTURED BY THE FRENCH CO, U.S.A BY SPECIAL LICENCE".
Stängt ca 59 x 59 x 39 cm.
Bruksslitage. Läderdelar samt kanten ställvis med omfattande slitage.