BURBERRY, AXELREMSVÄSKA, 1980-tal.
Axelväska i coated Haymarket-rutig kanvas. Detaljer i läder och logomärkt metall. Med justerbar rem. En dragkedsförsedd innerficka.
Etikettmärkt "BURBERRYS" och "BURBERRYS MADE IN ENGLAND".
Höjd 28 cm, bredd 23 cm.
Helhetsintrycket av utsidan är gott. Fodret med omfattande slitage.