Fanerat med mahogny, inläggningar av ljusare träslag. Två lådor i sarg. På hjultrissor av mässing. Längd 98 - 145. Bredd 74. Höjd 77 cm. Nyckel finns.
Slitage. Skador. Fanerskador. Lagningar. Repor. Märken. Fläckar.