SKÅL, silver, K. Andersson, Stockholm, 1900-talets början

På kulfötter. Med dekor av monogram "MT" samt gåvogravyr i botten. Längd 33. Bredd 22. Höjd 14 cm. Vikt 984 g.

Smärre slitage. Repor. Märken. Senare gravyr. Otydlig datumstämpel.

Utropspris
3 000 SEK