ANNA ÖRNBERG, skulptur, glas, två delar, Studioglas Strömbergshyttan.
"Marsipanmirakel" ateljé 2002, "Kalasfat" ateljé 2003, samt en osignerad sked. Polykromt glas, i omväxlande tekniker, bl. a. underfång samt klarglas, påklippt dekor. Höjd på marsipanmirakel 9 cm. Diameter på Kalasfat 16 cm.
Slitage.