KAFFESERVIS, lackarbete, Kina 1900-talets senare hälft.

Bricka, 62x32,5 cm.
6 kaffekoppar på fat, ø 9,5 cm.
kaffekanna, höjd 18 cm.
sockerskål, höjd ca 10 cm.
gräddsnäcka, höjd ca 10 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall.

Utropspris
150 EUR