ASK med LOCK, två stycken, samt SKRIN, samt SKÅL med LOCK, lackat trä. Japan, Meiji (1868-1912).

Förgylld dekor mot svart bakgrund. Mått 23,3x17 cm, 14,3x20, 24x6. Diameter på skål 12 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK