AFFISCH, litografiskt tryck, design av Toivo Fahlenius, SKSK, 1950-tal.

"Rovaniemi - portti Lapin tuntureille". Bildstorlek 96 x 58 cm, med ram 103 x 64,5 cm.

Mjuka veck. Kanterna med hål av tidigare montering. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR