odlade pärlor ca 7.5-8 mm, lås med en cabochonslipade turmalin samt runda briljantslipade diamanter, 18K vitguld, längd ca 44 cm. Stämplat Stockholm 1966.
Bruksslitage, turmalinen matt och med repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.