Design
1072063
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009)

HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Väggfästen i vitlackerad metall. Skärmar av vit plast med detaljer av bok. Etikettmärkta. Höjd ca 30 cm, längd från vägg ca 33 cm.

Bruksskick. Något smutsiga. Ej funktionstestade.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK