TRÄDGÅRDSPALLAR, ett par, 1900-talets första hälft.

Målad betong. I form av stubbar med murgröna samt kuddar som sitsar. Sex lösa tofsar som ska hänga från kuddarna medföljer. Höjd 50 cm.

Bruksskick. Fläckar. Färgbortfall. Nagg. Delar saknas. Krackelyrer. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK