HEIKKI ORVOLA, VAS, glas, signerad Heikki Orvola Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets andra hälft.
Brunt och klart glas med bubblor. Höjd 29 cm.
Smärre slitage. Repor i botten.