Bambuformad mässingsstomme. Hyllplan med glasbotten, översta hyllplanet avtagbart. Nedre med flaskställ för tre flaskor. Höjd ca 68 cm, längd ca 76 cm, bredd ca 41 cm.
Slitage, repor, smärre märken, flaskställ sned, smärre missfärgningar.