BOKHYLLA med skrivdel och skåp, 1950/60-tal.

Teak. Upptill bokhylla. Utdragbar skrivskiva, nedtill skåp med skjutdörrar. Längd 120, djup 44 (med skivan utdragen djup 64 cm), höjd 158 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK