KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Hertz Aktiebolaget Bernhard, Stockholm, 1919.
Kaffekanna med lock, gräddkanna samt sockerskål. Gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning. Dekor i relief. Kannans höjd 23 cm. Total vikt 820 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.