Med två figurscener med maharadja i olika ceremonier. Med svart nasta'liq skrift på fram och baksida. Mått motiv 18x28 cm. Mått med passepartout 25x35,5 cm. Ej ramad.
Skador, slitage.
Purschased by a Swedish Collector in Delhi in 1970.