KONSOLBORD, nyrokoko, sent 1800-tal / omkring sekelskiftet 1900.

Förgyllt trä. Dekor av akantusblad och blomster. Lös marmorskiva med profilerad kant. Bredd 88 cm, djup 40 cm, höjd ca 90 cm.

Slitage. Sprickor. Mindre skador. Senare målning.

Utropspris
2 000 SEK