TRENCHCOAT, Burberry, 1980-tal. Omkring storlek 40-42.
Lång kappa i kakifärgad bomullsblandning. Dubbelknäppt. Löst skärp med skinnspänne, Två fickor. Rutigt foder i bomullsblandning. Löstagbart, rutigt yllefoder. Märkt "Burberry PRORSUM MADE IN ENGLAND". Rygglängd 122 cm.
Smärre slitage.