CARL MALMSTEN, matbord, "Herrgården", Bodafors, 1961.

Vitlackerat. Oval skiva på raka avsmalnade ben. Två iläggsskivor à 55 cm vardera. Brännstämplad. Längd 139 cm, bredd 100 cm, höjd 74,5 cm.

Slitage och märken. Fläckar. Iläggskivor med något hårdare slitage samt repor.

Utropspris
2 000 SEK