BARBRO SPRINCHORN

Vävnad, signerad S, 1900-talets tredje kvartal.

"Vindruvor". Mått 34 x 35 cm.

Konditionsrapport

Nötta kanter. Fläckar. Blekt.

Jämför Lundgren, Tyra: Märta Måås-Fjetterström och väv-verkstaden i Båstad, Stockholm 1968, plansch 76.
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    3 200
    304 EUR
    356 USD

    Budhistorik (32 bud)
    314 sep 16:063200SEK
    4A14 sep 16:053000SEK
    314 sep 16:053000SEK