BARBRO SPRINCHORN, vävnad, signerad S, 1900-talets tredje kvartal.
"Vindruvor". Mått 34 x 35 cm.
Nötta kanter. Fläckar. Blekt.
Jämför Lundgren, Tyra: Märta Måås-Fjetterström och väv-verkstaden i Båstad, Stockholm 1968, plansch 76.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK