Porslinshuvud med blundögon, kropp i massa resp stoppade, armar och ben i massa resp stoppade resp celluloid. Längd 34, 50 och 51 cm.
Ställvis slitage på kroppar, en med skador på kropp.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10