MULBERRY. VÄSKA, plonge lambskin.

Beigefärgat s.k. plonge lammskinn med detaljer i roséfärgad metall. Delvis reglerbar axelrem. Postmanlock samt plakett märkt Mulberry Est 1971. Ytterficka. Ofodrad insida med dragkedjeförsedd ficka samt 2 mindre.Märkt Mulberry, samt plakett numrerad 936079. H 24, L 34, B ca 10, axelrem höjd ca 35.

Något slitage. Fläckar. Metallen har fällt på sina ställen framförallt på locket.

Utropspris
2 000 SEK