KERTTU NURMINEN, glasservis, 19 delar, "Lampi", Nuutajärvi.
Bestående av:
Sex champagneglas, höjd 24,5 cm.
Sex vinglas, höjd 19 cm.
Sex snapsglas, höjd 15 cm.
Samt stor godisskål med lock, total höjd 30 cm.
Snaps och champagneglasen, samt skål signerade.
Smärre slitage.