Design
1086087

Aldo Tura

(Italien, Född 1900)
Aldo Tura
(Italien, Född 1900)

ALDO TURA, serveringsvagn, Milano, Italien, 1900-talets mitt/andra hälft.

Stomme och detaljer i gulpatinerad metall. Skivor klädda med lackerat getskinn. Etikettmärkt. Längd ca 95 cm, bredd ca 55 cm, höjd 76 cm.

Slitage och repor. Stötmärken och skador i lack.

Utropspris
8 000 SEK