ALDO TURA, serveringsvagn, Milano, Italien, 1900-talets mitt/andra hälft.
Stomme och detaljer i gulpatinerad metall. Skivor klädda med lackerat getskinn. Etikettmärkt. Längd ca 95 cm, bredd ca 55 cm, höjd 76 cm.
Slitage och repor. Stötmärken och skador i lack.