En kaffekanna, 13 kaffekoppar med fat, en moccakanna, elva moccakoppar med fat + ett medföljande fat, saltkar, pepparkar, gräddkanna, sockerskål, servetthållare, tre askfat, kakfat, serveringsfat, sex små assietter, 12 assietter, 12 stora assietter.
Åldersrelaterat slitage med mindre missfärgningar och kantnagg, stort nagg i kant på moccakannans lock.