JULSERVIS, 39 delar, porslin, "God Jul", Old Gustavsberg, Rörstrand, 1900-talets senare del
Röd och grön dekor mot vit botten. Bestående av:
2 kannor, höjd 14 cm.
8 djupa mattallrikar, diameter 21 cm.
16 flata mattallrikar, diameter 25,5 cm.
12 assietter, diameter 20 cm.
1 skål, diameter 23, höjd 11 cm.
Obetydligt slitage.