KARIN BJÖRQVIST, servisdelar, 57 st. "Vardag", Gustavsberg. I produktion 1955-1973.
17 mattallrikar, 24 cm
19 assietter 20 cm
7 skålar, 15 cm
7 rektangulära skålar, 17 x 12 cm
2 uppläggningsfat, olika storlekar
2 skålar
1 skål med pip
1 kanna
1 ytterfoder
Smärre slitage. Färgbortfall. Mindre enstaka nagg.