JACQUELINE RABUN för GEORG JENSEN. Artist Heart 2007. Hänge, sterling.
Droppformad medaljong öppnas för att forma en hjärta. Stämplat på insidan. Hängets höjd ca 4,2 cm. Tillsammans med en ankarlänk kedjan, också av Georg Jensen. Längd ca 90 cm. Totalvikt ca 38 g.
Åldersrelaterat slitage. Repor.