CARL MALMSTEN, vitrinskåp, "Undantaget", 1900-talets andra hälft.
Fanerat med troligen mahogny. Överdel med glasade dörrar och invändig hyllinredning av glas. Underdel med skåp och invändig hyllinredning. Längd 96 cm, bredd ca 35 cm, höjd 177 cm. Nyckel finns.
Bruksskick. Belysning ej funktionstestad. Ställvis blekt. Några repor.