SOFFBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Skiva av marmor. Fanerat med mahogny, beslag av mässing och inläggningar porslinsplattor med tryckt dekor. Längd 117. Bredd 58. Höjd 58 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK