SKRIVBORD, Folke Ohlsson, Säffle Möbelfabrik AB, omkring 1900-talets mitt

Teak. Rak form med uppsvängd bakre kant och lätt nedåtsvängd främre kant. Tre lådor varav två grundare och en djupare.. Brännmärkt. Längd 130 cm, djup 70 cm, höjd 72 cm

Åldersrelaterat slitage. Ställvis slitage. Ställvis blekt. Märken. Missfärgad.

Utropspris
3 000 SEK