Design
1087293

HARRY BERTOIA, fåtöljer, ett par, "Diamond chair", 1900-talets andra hälft.

Stommar av svartlackerad metall. Löstagbar klädsel.

Bruksskick. Delvis senare klädsel. Klädsel med fläckar samt ställvis blekt. Torkad stoppning. Stommar med några färgbortfall samt med rost.

Utropspris
4 000 SEK