CG Hallberg, kaffeservis, tre delar, silver, Stockholm 1936.
Cylindrisk, på indragen fotring, slät med vågband. Gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning, kaffekannan med svärtat trähandtag och lockknopp. Höjd 17 cm, total vikt 640 gram.
Slitage, repor, trähandtagets svärta påbättrad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.