Design
1087940

Jacob Ängman

(Sverige, 1876-1942)
Jacob Ängman
(Sverige, 1876-1942)

JACOB ÄNGMAN, bestick, 15 delar, silver "Rosenholm", GAB Stockholm, 1960-tal.

4 förrättsgafflar, 13,5 cm
4 förrättsknivar, 16,5 cm
3 kaffeskedar, 13 cm
4 mockaskedar, 10 cm

Vikt ca 180 gram.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
2 000 SEK