RING 18K vitguld m 1 cabochonslipad rubin ca 10 x 8 mm o 6 briljanter 0,32 ct enligt gravyr, DETTER-Atelje Ajour 1976

Total vikt 7,9 g. Storlek 16,75/52,5. Stämplad Stockholm 1976.

Repor. Slitage. Nagg.

Utropspris
6 000 SEK