KAFFESERVISDELAR, 11 delar, Hertha Bengtsson, porslin, "Blå eld", Gustavsberg, 1900-talets senare hälft.
En kaffekanna höjd 19, en mjölkkanna höjd 16, fyra koppar med fat, en skål Ø7 en droppformad skål längd 10, tre droppformade smörassietter längd 9.
Smärre slitage med något kantnagg i botten. Någon tillverkningsdefekt och någon del är något blekt. Lite smutsig.