UNNI MARGRETHE JOHNSEN, MATSERVIS, 35 delar, "Korulen Solros", Egersunds Fayancefabrik, Norge 1970-tal.
10 förrätts-/brödtallrikar ø 17 cm
10 djupa tallrikar, ø 20 cm
10 flata tallrikar ø 25 cm
2 st serveringsfat, längd 29,5 och 36 cm
kanna, höjd 16 cm
såssnipa
karott med lock ø 18 cm
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.